| Туристичний рух Чигиринщини
Email: tyrryh@ukr.net
Зателефонувати нам: +38(063) 979-97-43
 

Blog

DSCN7753-636x443

7 несподіваних старожитностей, котрі можна побачити в “Зерноленді” (ФОТО)

Дивовижна атракція «Зерноленд» вкотре відчиняє двері для туристів. Тут, у селі Івківці Чигиринського району, відвідувачі мають змогу не просто оглянути експозицію автентичних речей стародавнього вжитку, а й спробувати себе в прадавніх ремеслах.

–  Особливістю нашого музею є те, що всі експонати зібрано на одній території. Більше того – усі їх можна не лише побачити, а й випробувати в дії, – розповідає історик, краєзнавець та ініціатор створення атракції «Зерноленд» Назар Лавріненко.

І ось найбільш незвичайні предмети колекції.

Холодильник 19 століття

Холодильники – не такі вже й сучасні винаходи! Більше того – в господах українців вони також траплялися.

– Як правило, кригу для нього заготовляли взимку. Її потрібно було помістити у спеціальний контейнер цього холодильника аби він підтримував відповідну температуру для зберігання продуктів. Це дійсно дуже рідкісна та цінна річ. Подібний я мав нагоду бачити лише в історичному музеї у Дніпропетровську, – відзначає Назар Лавріненко.

DSCN7740


 

Ярма

Їх тут ціла колекція! Деяким – щонайменше 150 років. Цікаво, що окрім волових, є тут особливі ярма для корів.

– Річ у тім, що у повоєнні часи волів не було, тож українцям доводилося орати коровами. Це досить рідкісні ярма, побачити їх можна далеко не всюди, – констатує Назар Петрович.

DSCN7745

DSCN7747


 

Лунні ваги

Ще одним цікавим експонатом «Зерноленду» є стародавні, так звані «лунні» ваги. Їх особливість в тому, що на них було дві шкали – одна вимірювала вагу в пудах, інша – у фунтах. Мало хто знає, однак важити у кілограмах на території України почали не так вже й давно – ледь більше століття тому.

DSCN7753


 

Скіфський «дриль»

Старовинний «дриль» – ще один унікальний предмет музею старовини. Виявляється, навіть скіфи мали складні і ефективні приладдя, що полегшували роботу. І хоч виготовлений цей інструмент не з металу, а з дерева, проте отвори у предметах із будь якого матеріалу робить не гірше ніж сучасний аналог. І без електрики.

DSCN7768


 

Куля-праска

Надзвичайно рідкісний інструмент, за допомогою якого українці прасували одяг.

– Цій «прасці», котра насправді називається гала, більше сотні років. Відвідувачів часто вражає навіть сам зовнішній вид. Мало хто здогадується для якого саме процесу можна застосувати таку річ. Насправді ж її нагрівали, вкладали всередину сорочки, наприклад, і катали доти, доки тканина не ставала рівненькою, – розкриває секрети Назар Лавріненко.

DSCN7769


 

Двохсотлітня скриня

Скриня із автентичним петриківським орнаментом – одна з найцінніших у музеї. Їй більше двохсот років, однак збереглась вона на диво добре. А особливістю скрині є те, що зроблено її було без жодного цвяха!

DSCN7774


 

Стародавня «пральна машина»

Ще одна надзвичайна річ у колекції музею. «Пральна машина» насправді являє собою високу ступу без дна. Сюди складали одяг, пересипали його попелом, адже саме такий спосіб вибілювання практикували українці, а потім заливали окропом.

DSCN7778

Загалом, описати всі дивовижні експонати, котрі представлені в «Зерноленді», важко в одній підбірці. Тут можна побачити неймовірну кількість інструментів, макітер, горщиків, приладь… І кожна з цих речей має власну, унікальну історію.

Усі хто завітає до «Зерноленду» матиме нагоду не лише оглянути експозицію, а й ознайомитися з традиційними стародавніми ремеслами – гончарства, ткацтва, вишивки, виготовлення ляльки-мотанки, стрільби з луків та арбалетів і навіть «побігати» територією атракції на ходулях!

Джерело: ГромЧе

Share Button

Без Коментарів

2

Залишити Коментар