Відтепер відкрита можливість прийняти участь у торгах за необроблену деревину. Така можливість доступна завдяки Міністерству енергетики та довкілля, які проявили ініціативу з питання забезпечення проведення прозорих та легальних торгів. Ця подія надала можливість кожному учаснику буди впевненим в чесності проведення торгів, оскільки вся інформація щодо лоту та організатора доступна у вільному доступі. Окрім того, всі дії на сторонніх майданчиках для проведення торгів реєструються та зберігаються.

Аукціони необробленої деревини: необхідність та як взяти участь у торгах

Прийняти участь у відкритому аукціоні можливо просто через офіційні легальні електронні майданчики, які були підключені до нової системи Прозоро.Продаж. Однією з таких платформ є «Українська універсальна біржа», яка сертифікована та зареєстрована в системі ProZorro Sale. Зазначена платформа має відповідну акредитацію та працює в системі «Прозорро.Продажі» з початку її існування. Це надійний майданчик для того, щоб приймати участь у продажах.

Напрямок продаж  через відкриті аукціони надзвичайно важливий для України. За допомогою такого методу торгів, державний бюджет країни збільшується, а відсоток розповсюдження корупції на території країни – зменшується. Але ж необхідно з’ясувати основну мету створення публічного аукціону.

Під час проведення відкритих аукціонів необробленої деревини, приймають участь різноманітні лісові господарства. Відповідно до встановлених правил, господарства вставляють необроблену деревину на продаж, яка складається з поваленої продукції розрізаної на колоди та направлену на подальшу обробку.

«Прозорро.Продажі» почало своє існування ще в 2016 році. З того моменту ця система організовує та успішно реалізовує публічні торги різноманітними лотами, які перебувають в комунальній чи державній власності. Так, система допомагає реалізувати продаж лісу швидко та прозоро. Всі переваги заключено у принципі відкритості та доступності. Це дозволяє уникнути проблем порушення законодавства та створення корупційних тіньових схем.

Щоб прийняти учать у запланованих відкритих торгах необхідно зареєструватись у системі «Прозорро.Продажі». Однак, напряму цього зробити можливо, лише після авторизації на офіціальному електронному майданчику, як «Українська універсальна біржа». Після проходження простої реєстрації та введення своїх особистих даних, у користувача з’являється можливість отримати повну інформацію стосовно проведенх торгів. Також пожна напряму подати заявку на участь у таких торгах. Зробити це можливо прямо за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/filter/wood.

До завершення проведення процедури відкритих торгів, замовним не має можливості контактувати з особами, що здійснюють ставки. Перевірка наданої документації відбувається по завершенню торгів. Це ще один момент, який знищує можливість творення корупційних схем.

Покрокова інструкція по реєстрації на участь у відкритих торгах необробленої деревини

«Українська універсальна біржа» надає своїм користувачам зручний інтерфейс, що дозволяє дуже швидко розібратися у порядку прийняття участі на торгах. Для новачків програми запропоновано ознайомитись з покроковою інструкцією для можливості стати учасником аукціону. А цього належить зробити наступні дії:

  1. Необхідно зареєструватися на УУБ;
  2. Уважно прочитати та ознайомитись з наданим переліком пропозицій;
  3. Здійснити вибір лоту;
  4. Вивчити умови реалізації обраного майна;
  5. За допомогою особистого кабінету на сайті УУБ необхідно подати заявку на участь в аукціоні;
  6. Здійснити відповідну ставку;
  7. Кваліфікуватися;
  8. Одержати перемогу на торгах та підписати відповідний договір;