Наразі в Україні близько 260 лісових господарств щорічно проводять санітарну вирубку лісів, в результаті якої у них накопичується деревина, що може бути продана за ринковою ціною. З лютого 2020 року, коли був розпочатий новий проект щодо захисту довкілля, лісгоспів зобов’язали реалізовувати необроблену деревину на відкритих електронних торгах в системі Прозорро.Продажі. Завдяки цьому державі вдалося зробити ринок деревини більш прозорим.

Реалізація цієї цінної української сировини здійснюється за допомогою електронних торгівельних майданчиків, наприклад, УУБ – Української універсальної біржі, що має зручний та сучасний інтерфейс та надає необхідні консультаційні послуги. Для ознайомлення з повною інформацією щодо продажу деревини в Україні ви можете перейти за посиланням www.uub.com.ua/prozorro/sale/derevina/.

На даний час тієї деревини, що продається на майданчиках, акредитованих в Прозорро.Продажі, достатньо для задоволення потреб будь-якого бізнесу України. Пілотний проект вже показав свою ефективність. Завдяки тому, що багато лісових господарств почали реалізовувати деревину різних порід відкрито та прозоро, держава в минулому році отримала прибуток, а покупці змогли придбати деревину по справедливій ціні без надбавок та хабарництва.

Але хто саме має продавати деревину онлайн? Цей проект поширюється на ті лісгоспи України, що отримали прибуток за рік 10 або більше мільйонів гривень. Їх зобов’язали продавати четверту частину запасів деревини відкрито на електронних торгах.

Один лот на аукціоні може складатися лише з одного сорту деревини об’ємом не менше 150 кубічних метрів. Початкова ціна такого лоту не повинна бути менше 200 тисяч гривень. На електронних торгах наразі можна знайти деревину таких порід: дуб, бук, сосна, ялина, вільха, береза, тощо. Також тут продаються дрова промислового призначення, які можуть використовуватися на теплових станціях, а також для опалення промислових приміщень, тощо.

Завдяки тому, що до участі в торгах можуть долучатися усі бажаючі, забезпечується чесність, доступність та відкритість реалізації деревини в Україні. Це також приваблює іноземних покупців, які хочуть придбати необхідний їм ресурс на прозорих умовах. На онлайн аукціонах усі учасники закодовані під спеціальними номерами, тому змагаються між собою на рівних умовах. Ніхто не може домовитися чи дати хабар, тому торгівля ведеться чесно.