Тендерні закупівлі на даному етапі особливо популярні. Починаючи з 2016-го року всі державні установи зобов’язані проводити закупівлі товарів та послуг, користуючись системою закупівель ПроЗорро.

Важливо зазначити, що для запуску тендерних торгів, повинні бути виконані певні умови. Як мінімум, потрібно обрати електронний майданчик з відповідним рівнем акредитації. Сайт tender.uub.com.ua можна сміливо віднести до тих майданчиків, яким можна довіряти. УУБ – це перевірений сервіс, що за останні роки встиг зарекомендувати себе з позитивного боку.

Про які саме умови йде мова

Почати варто з того, що до того моменту, поки можна відправляти заявки на участь, потенційні учасники мають можливість задавати питання, відносно документації. Такий тип комунікації дозволяє зарані ознайомитися зі всіма спірними моментами.

Нерідко, в процесі прийому заявок можуть бути такі ситуації, як:

  • Зміна вимог – тобто, на певному відрізку часу замовники можуть змінити вимоги до відбору учасників. Як правило, в такому випадку термін прийняття заявок продовжується ще на один тиждень, щоб учасники мали час на підготовку відповідної документації;
  • Вимоги до термінів – це означає, що заявка може бути оформлена не зовсім правильно й буде потрібно змінити певні терміни на більш офіційні;
  • Замовник може запросити додаткові сертифікати, дозволи й тому подібні папери від учасників. Відповідно, на це також потрібен час.

В будь-якій із перелічених ситуацій, кожен з учасників отримає відповідне оголошення про те, що умови для участі змінилися. Відповідно, термін на подання заявок, як згадувалось раніше, буде обов’язково продовжений.

Вже ознайомившись з новими умовами, кожен з учасників може самостійно зробити вибір, варто подавати повторну заявку чи ні.

Для того, щоб самі торги почались, обов’язковою умовою є:

  • Наявність, як мінімум, одного виконавця у випадку з допороговими закупівлями;
  • Участь двох компаній і більше, коли мова йде про надпорогові закупівлі.

У випадку, якщо ці умови не були виконанні, проведення тендерів відміняється. Відповідно, замовнику доводиться знову проводити всю процедуру з самого початку.

Звичайно, в процесі створення тендеру і прийому заявок, можуть траплятися й інші ситуації. Тому, потрібно стабільно перевіряти свої заявки на участь в різних тендерах. У випадку, коли щось не зовсім зрозуміло, рекомендується відразу повертатися до технічної підтримки обраного електронного майданчика.